Zawody WKKW w Walewicach

W najbliższą sobotę i niedzielę (17-18 lipca) na terenie Stadniny Koni Walewice zostaną rozegrane ogólnopolskie zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego – eliminacje Pucharu Polski. To jedyna impreza sportowa o randze ogólnopolskiej organizowana na terenie powiatu łowickiego. Organizatorami wydarzenia są Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o. o. oraz Ludowy Klub Jeździecki "Gabon" Walewice.

Już od piątku zapraszamy do naszego Baru w Stadninie na specjalnie przygotowane na tę okazję smakołyki. W sobotę i niedzielę będą m.in. serwowane dania z grilla oraz przepyszne domowe desery. Bar będzie czynny w godzinach: piątek 12.00-22.00, sobota 6.00-3.00, niedziela 7.00-19.00.

Na dziedzińcu przed pałacem przy Starej Wozowni będą stoiska Agnieszki Kopczyńskiej (malarstwo) oraz Jadwigi Dębskiej (ceramika), a przy hipodromie pozostałe atrakcje.

Konkurs, do którego zgłosiło się 121 zawodników, składa się z trzech etapów. Dwa pierwsze - próba ujeżdżenia  i pokonywanie przeszkód na parkurze – odbędą się w sobotę, ostatni zaś – cross – w  niedzielę. Ta próba terenowa polega na pokonaniu przeszkód naturalnych na dystansie kilku kilometrów. O kolejności zajmowanych miejsc decyduje klasyfikacja końcowa. Dyscyplina WKKW to trudny zarówno dla konia jak i zawodnika sport, który wymaga dużej wytrzymałości, cierpliwości i dokładności.

Przebieg zawodów:

SOBOTA (hipodrom przy pomniku)

- godzina 8.00 - próba ujeżdżania

- godzina 14.00 - próba skoków przez przeszkody

NIEDZIELA (tereny wokół parku i stadniny)

- godzina 9.00 - próba terenowa/cross – start w alei.

-  godzina 16.00 – wręczenie nagród (przed pałacem)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Wpis w kategorii: Aktualności
Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
:
:
: