Hubertus i obrazy Daniela Pieluchy w Walewicach

20 obrazów Daniela Pieluchy wystawi Pałac Walewice w najbliższą sobotę (5 listopada). Tego dnia w walewickim kompleksie, Klub Jeździecki Gabon Walewice będzie świętował Hubertusa.

Wernisaż malarstwa Daniela Pieluchy rozpocznie się o godz. 16:00 w Sali Białej walewickiego pałacu. Prezentowane obrazy, inspirowane ludowością i pejzażem polskiej prowincji, będą nawiązywały do motywów natury i łowiectwa.

– Domeną twórczości artysty jest malarstwo olejne sztalugowe. Podczas wernisażu zobaczymy dzieła, w których Pielucha szuka cech świadczących o wyjątkowości polskiej natury, choć na co dzień najlepiej czuje się w stylistyce surrealistycznej – mówi Magdalena Szymańska-Topolska z Pałacu Walewice.

Daniel Pielucha ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Od roku 1998 należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Wystawa malarstwa w Walewicach będzie dostępna do 19 listopada.

5 listopada będzie również doskonałą okazją do obejrzenia hubertowskiej pogoni za lisem, która rozpocznie się około godz. 14:30, nieopodal pomnika 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich. Wezmą w niej udział członkowie Klubu Jeździeckiego Gabon Walewice. 

Wpis w kategorii: Aktualności
Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
:
:
: