Sprzedaż koni

Stadnina Walewice hoduje klacze półkrwi angloarabskiej na utrzymanie stada podstawowego oraz na sprzedaż, ogiery półkrwi angloarabskiej oraz konie do wyczynu sportowego.

Podstawowe stado liczy obecnie 80 koni zarodowych, w tym ponad 30 klaczy hodowlanych spełniających elitarne warunki wpisu do Międzynarodowej Księgi Koni Angloarabskich. Misją Państwowej Stadniny Walewice jest utrzymanie wzorcowego stada klaczy matek rasy małopolskiej oraz hodowla najlepszych koni tej rasy z doskonaleniem genotypu.

AKTUALNA OFERTA KONI NA SPRZEDAŻ 

KLACZE

Miss de Diokles 2013

Diokles – Miss de Favi po Veloce de Favi

163-195-20 cm

Bardzo urodziwa, jedna z trzech urodzonych w Polsce córek Mistrza Polski Młodych Koni ogiera Diokles, wnuczka epokowego w hodowli koni angloarabskich na świecie francuskiego ogiera Veloce de Favi. Pochodzi z zasłużonej rodziny klaczy AIDa z której pochodzą min.: Manhattan, Malax, czy wielokrotny MP w Zaprzęgach Mefisto. Zajeżdżona pod siodłem, ukończyła polową próbę dzielności.

Flawia 2007

Haracz – Flandria po Emetyt

167-212-21 cm

Sprawdzona matka, jedna z niewielu córek wybitnego skokowo ogiera Haracz, pochodzi z rodziny klaczy 155 Schagya XVII, tej samej z której pochodził medalista MPMK w skokach nieodżałowany Fin. Jej dziadek janowskiej hodowli Emetyt, był uznany w wielu związkach rasowych w kraju i zagranicą. Klacz chodząca pod siodłem.

OGIERY

Malang 2016

Efekt – Malaga po Cisoń xx

173 – 198 – 22 cm

Duży ramowy ogier z BDB ruchem, łatwy do jazdy, syn medalisty MPMK w Skokach i klaczy Malaga finalistki MPMK WKKW, prospekt na konia sportowego.

Juliusz 2017

Drop – Julietta po Frazes

156 – 186 – 20,5 cm

Syn medalisty MPMK WKKW i medalisty MP Juniorów WKKW, wnuk ogiera Frazes startującego z powodzeniem zarówno w WKKW (Medal MPMK) jak i w skokach ( Grand Prix).

Humus 2017

Drop - Hinduska po Hindus

156 – 186 – 21 cm

Urodziwy trzyletni ogier z BDB sportowym rodowodem, zarówno ojciec jak i dziadek byli finalistami MPMK WKKW. Dziadek również w skokach.

Lox 2017

Zafonium xx – Lozanna po Huzar

166 – 192 – 21,5 cm

Młody ogier w dobrym typie, zaawansowany w krew, wnuk medalisty MP Seniorów WKKW ogiera Huzar, prospekt na konia do WKKW.

WARUNKI PRZETARGU W ZAKŁADCE OGŁOSZENIA.

http://www.walewice.pl/ogloszenia-dotyczace-dzialalnosci-spolki/ii-sprzedaz-koni.html

Hodowla i sprzedaż koni

Piotr Helon

zastępca dyrektora ds. hodowli koni i bydła

tel. +48 697 396 021

e-mail: walewicestadnina@khbc.pl

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
:
:
: