Sprzedaż koni

Stadnina Walewice hoduje klacze półkrwi angloarabskiej na utrzymanie stada podstawowego oraz na sprzedaż, ogiery półkrwi angloarabskiej oraz konie do wyczynu sportowego.

Podstawowe stado liczy obecnie 80 koni zarodowych, w tym ponad 30 klaczy hodowlanych spełniających elitarne warunki wpisu do Międzynarodowej Księgi Koni Angloarabskich. Misją Państwowej Stadniny Walewice jest utrzymanie wzorcowego stada klaczy matek rasy małopolskiej oraz hodowla najlepszych koni tej rasy z doskonaleniem genotypu.

KONIE NA SPRZEDAŻ

Zapraszamy na kolejny przetarg "KOŃ NA GWIAZDKĘ"

w dniu 20 grudnia br. /czwartek/ g.11

Podane ceny są cenami netto

Szczegóły przetargu w zakładce ogłoszenia

KLACZE HODOWLANE:

 

kl. BESSA    

2008    Nabucho du Serein AA – Belissa po Emetyt

Wymiary: 166 – 210 – 21 cm

Cena wywoławcza 11000 zł


Córka sprawdzonego w sporcie angloarabskiego Nabucho du Serein, który z sukcesami startował zarówno w WKKW (CNC*) jak i w konkursach skokowych klasy Grand Prix. Wnuczka Mistrza Polski młodych koni WKKW ogiera Emetyt i klaczy Belissa, która pochodzi z najlepszej użytkowo linii żeńskiej wywodzącej się od klaczy Szikra Aga, z której pochodzą tak doskonałe konie sportowe takie jak Burgund, Browar , Berlin Bej, Ukończyła ZT Bogusławice w 2011 roku z oceną dobrą.

kl. JULITA

2002 Divisor xx – Junona po Elsing oo

Wymiary: 165-205 -20,5 cm

Cena wywoławcza 8000 zł

Wywodzi się z rodziny klaczy Nela, z której pochodzą tak znane w rasie małopolskiej ogiery licencjonowane jak Jurand (po Arcus xx), Jaśmin (po Frazes) czy Jasny Poranek (po Jalienny). Córka ogiera pełnej krwi Divisor, ojca min. Agrest sprawdzonego pozytywnie w sporcie (WKKW, ujeżdżenie) czempiona ZT Bogusławice. Wnuczka arabskiego Elsinga który w Walewicach pozostawił stawkę kilkunastu licencjonowanych ogierów sprawdzonych w sporcie wyczynowym. W 2005 odbyła trening na torze wyścigowym. Potomstwo sprawdzone w sporcie ( Jard – finalista MPMK WKKW)

MŁODE KLACZKI:

 

kl. LORETKA

2016    Efekt – Loteria po Dzielżan xx

Wymiary: 163-192-20,5

Cena wywoławcza 7000 zł


Młoda, urodziwa, mocna klaczka małopolska z db ruchem, pochodzi z rodziny klaczy Fibra, z której wywodzi się m.in. czołowy w Walewicach ogier Larysz (po Hippies) czy znany z sukcesów sportowych ogier Lansier (po Juriste AA). Córka medalisty MPMK w skokach przez przeszkody, ogiera Efekt czołowego min. w SK Janów Podlaski, znanego z występów na arenie ogólnopolskiej pod Andrzejem Głoskowskim.

 

MŁODE OGIERY:

og. ŁADO

2016 Efekt – Łza po Frazes

Wymiary: 164 -193 – 21,5 cm

Cena wywoławcza 7000 zł

Syn medalisty Mistrzostw Polski Młodych Koni w skokach ogiera Efekt, czołowego w SK Janów Podlaski oraz klaczy Łza dwukrotnej Mistrzyni Polski Młodych Koni w WKKW, startującej na poziomie ** w WKKW. Prospekt na konia sportowego

 

KONIE UŻYTKOWE:

 

og. HUMORYSTA   m.        859/10

2015                Efekt - Huria po Haracz

wymiary 163cm 189cm 22,0cm

Cena wywoławcza 8000 zł


Rosły, ramowy młody ogier, z db ruchem, syn medalisty MPMK w skokach przez przeszkody, ogiera Efekt (po Veritas aa) i klaczy Huria

(po Haracz), pół siostry wybitnego ogiera Huzar.

Hodowla i sprzedaż koni

Piotr Helon

zastępca dyrektora ds. hodowli koni i bydła

tel. +48 697 396 021

e-mail: konie@stadninawalewice.pl

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
:
:
: