W najbliższy czwartek 11 listopada, zapraszamy do pałacu w Walewicach na wyczekiwany od dawna dzień, w którym już od godziny 12 będzie można zwiedzać dawną rezydencję Walewskich z przewodnikiem. Kolejne wejścia o godzinie 13, 14 i ostatnie o godzinie 15.

W tym dniu również od godziny 12 do godziny 18 w sali jadalnej czynna będzie restauracja pałacowa (menu do pobrania pod całym tekstem).

Natomiast po zakończeniu oprowadzania ostatniej grupy, o godzinie 16.30, zapraszamy na otwarcie wystawy stałej poświęconej historii Walewic i walewickiej rezydencji. Specjalne przygotowane na tę okazję tablice zostały umieszczone w oknach prawego pawilonu pałacu. Na jednej z nich umieszczone zostało m.in. zdjęcie portretu Anastazego Walewskiego. Wystawa to ukłon w stronę osób, które lubią przyjeżdżać do Walewic a nie zawsze mogą wejść do pałacu, który często jest zarezerwowany pod uroczystości i konferencje. Dzięki wystawie osoby z zewnątrz będą mogły poznać historię tego miejsca podczas spaceru wokół pałacu.

Na zakończenie wszystkich przybyłych zapraszamy do Sali Białej pałacu na poczęstunek.

Menu restauracji pałacowej znajduje się tutaj.

Zdjęcie portretu Anastazego Walewskiego udostępnione dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Sieradzu.